Pracownia Starych Desek

 

Drewno jest wyjątkowym materiałem. Można zrobić z niego naprawdę piękne rzeczy. W naszej małej pracowni tworzymy różne drobiazgi, a czasami większe mebelki.
W trakcie pobytu w Bez Troskim można spróbować swoich sił i własnoręcznie wyknać jakiś drobiazg. Chętnie pokażemy jak można postarzać, malować i wykańczać rzeczy z drewna.

 

 

Ramki, obrazki i świeczniki

 

 

 

Zdjęcia i obrazki można oprawiać na wiele sposobów... my polecamy oczywiście solidne, grube drewniane ramki. Świeczniki - to powinien być zupełnie osobny temat. Szczególnie lubimy latarenki i skrzyneczki z ręcznie wycinanymi wzorami. Choć naszym nowym odkryciem jest stara tokarka, którą dostałem od Przyjaciela.

Półki, wieszaki i szafki

 

 

 

Każda deska jest inna i nie zawsze tak łatwo jest się zdecydować co najlepiej z niej zrobić. Czasami może to być prosta i delikatna forma, a czasami wręcz przeciwnie. Często drewno staramy się uzupełniać elementami kutymi z metalu.

Meble

 

 

 

Takie rzeczy robimy raczej sporadycznie... ale jeżeli tylko trafi się okazja, z pewnością z niej skorzystamy! Szczególnie polecamy łóżka, stoły, skrzynie.